Krok 2 instalacji – odpowiedni dobór przewodu grzewczego

W naszej ofercie znajdziecie Państwo pełną ofertę przewodów grzejnych.
Do ochrony dachów i jego elementów należy stosować przewody grzejne posiadające powłokę odporną na działanie promieni UV.

Rekomendujemy następujące typy przewodów:

  • przewody grzejne stałooporowe Elektra VCDR i Elektra TuffTec,
  • samoregulujące przewody grzejne Elektra SelfTec i Elektra SelfTec PRO.

Tabela doboru produktów

*istnieje możliwość zastosowania jednego regulatora ETOG2 lub ETOR2 uzupełnionego o dodatkowy czujnik dla drugiej strefy

Przewody grzejne stałooporowe Elektra VCDR i Elektra TuffTec

ELEKTRA VCDR mają stałą moc 20 W/m, zaś przewody Elektra TuffTec 30 W/m.

Oferowane są w gotowych zestawach zakończonych przewodem zasilającym (tzw. zimnym). Podczas projektowania należy uwzględnić dostępność długości zestawów.

Przewody ELEKTRA TuffTec ze względu na dużą odporność na wyroby bitumiczne stosowane są do ogrzewania dachów pokrytych papą lub dachówkami bitumicznymi.

Samoregulujące przewody grzejne Elektra SelfTec i Elektra SelfTec PRO

Elektra SelfTec o mocy grzejnej przewodu dostosowującej się do temperatury otoczenia. Zakończone przewodem zasilającym z wtyczką hermetyczną, przeznaczone do samodzielnego montażu na krótkich odcinkach rynien, w rurach spustowych lub w innych newralgicznych miejscach wymagających interwencyjnego zastosowania. Nie wymagają zastosowania regulatora temperatury, lecz ręcznego wyłączenia systemu podczas występowania opadów śniegu, aż do momentu całkowitego jego usunięcia. Podczas projektowania należy uwzględnić dostępne długości zestawów.

Elektra SelfTec PRO o mocy grzejnej przewodu dostosowującej się do temperatury otoczenia. Przeznaczone do rozbudowanych instalacji. Odcinki przewodu dostosowuje się do długości rynny lub rozpiętości dachu, bezpośrednio na placu budowy. Wymagają dodatkowo wykonania zakończenia przewodu samoregulującego oraz podłączenia z przewodem zasilającym.